Powstanie płyt kompaktowych było prawdziwym przełomem tech"/>

GNcd

  • Telefon: 512 460 920
  • WWW: http://www.gmcd.pl/
  • Miejscowość: Warszawa
  • Adres: Jasiniec 1
  • Kod pocztowy: 03-290

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

 

Powstanie płyt kompaktowych było prawdziwym przełomem technologicznym, który umożliwił przechowywanie znacznie większej ilości danych niż kasety czy płyty winylowe. Nośniki CD oraz DVD wykonywane są z poliwęglanu, na krążku umieszcza się dane zakodowane cyfrowo, które można odczytywać w komputerze czy innym odtwarzaczu, który wykorzystuje do tego wiązkę laserową. Technologię opracowali naukowcy pracujący dla firmy Sony oraz Philips, które połączyły swoje siły w latach 70. ubiegłego wieku. Na przestrzeni lat, obok płyt CD pojawiły się też nośniki DVD, które wyróżniają się jeszcze większą pojemnością.

W dzisiejszych czasach płyty kompaktowe nadal wykorzystywane są na masową skalę, nie tylko przez wytwórnie muzyczne, ale również firmy działające w wielu innych branżach. Polscy przedsiębiorcy mogą zamówić nośniki wysokiej jakości, korzystając z usług firmy gmcd.pl, która swój oddział ma w Warszawie. Tłoczenie płyt DVD jest jedną z chętniej wybieranych usług przez jej klientów, do pozostałych należy m.in. wykonywanie nadruków na płytach. Oferta dedykowana jest nie tylko mieszkańcom stolicy, zamówienia mogą składać też firmy oraz osoby prywatne z pozostałych regionów Polski. Dzięki dużemu doświadczeniu w swojej dziedzinie ta warszawska tłocznia może zapewnić usługi na najwyższym poziomie, z których będą zadowoleni nawet najbardziej wymagający klienci.

Zleceniodawcy korzystający z oferty firmy, mają do dyspozycji dwie opcje. W przypadku zamówień opiewających na mniejszą ilość kopii polecane jest powielanie płyt z użyciem duplikatorów. Opcja ta jest bardzo wydajna i nie wymaga zbyt dużego przygotowywania, w trakcie jednego dnia można z jej pomocą uzyskać kilka tysięcy kopii. Również wykonywanie ewentualnych dodruków przebiega sprawnie. Wadą tej metody jest niezbyt duża trwałość gotowego krążka, dlatego nie powinna być wybierana w celach komercyjnych. W takim wypadku zalecane jest tłoczenie płyt, które jest bardzo efektywne w przypadku zleceń opiewających na wiele tysięcy krążków.

Dodano: 18-06-2019
Autor: Hanna Zalewska
Źródło:
http://www.gmcd.pl/kopiowanie-tloczenie/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: