TYLNABELKA.COM

  • Telefon: 730 970 011
  • WWW: https://tylnabelka.com/
  • Miejscowość: Świdnica
  • Adres: Westerplatte 55D
  • Kod pocztowy: 58-100

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Francuskie modele samochodów cieszą się w Polsce dość dużą popularnością. Zapewniają komfortową jazdę, są funkcjonalne, ale z drugiej strony są narażone na częstsze problemy z tylnym zawieszeniem. To właśnie w nich dochodzi często do uszkodzenia tylnej belki, która wymaga regeneracji.

Regeneracja tylnej belki powinna być zawsze przeprowadzona przez doświadczonego mechanika, który wymieni zużyte części np. łożyska. Warto, aby te części były dobrej jakości, ponieważ to przełoży się bezpośrednio na dłuższą żywotność belki. Proces regeneracji obejmuje np. demontaż wahaczy, demontaż podstawy tylnej belki, regeneracji wahaczy. Aby cały proces miał sens, to warto zabezpieczyć tylną belkę warstwą antykorozyjną.

Francuskie modele takie jak Citroen Berlingo, Citreon Xsara czy Peugeot 206 należą do grona tych modeli samochodów, które nieraz mają problem z tylnym zawieszeniem. Wynika to między innymi z tego, że polskie drogi są pełne dziur i nierówności, które nie działają dobrze na tylne zawieszenie. Im dłuższe użytkowanie samochodu, tym większa pewność, że niedługo konieczna okaże się regeneracja tylnej belki. Przy dużym obciążeniu samochodu usterka ta zdarza się jeszcze wcześniej. Francuskie modele są zwyczajnie przystosowane do polskich dróg, mają one delikatniejsze zawieszenie.

Warto jednak mieć świadomość, że negowanie problemu nie rozwiąże go. Dlatego, jeśli zauważasz u siebie skrzypienie czy też obniżenie wysokości tylnego zawieszenia, zadbaj o to, by usterka została możliwie szybko usunięta. W przeciwnym wypadku może dojść do poważniejszych uszkodzeń, a tym samym naprawa okaże się jeszcze droższa. Metaliczne odgłosy czy utrata amortyzacji to jedynie przykłady objawów, które powinny skłonić do wizyty u mechanika, który wymieni części i dokona profesjonalnej regeneracji tylnej belki.

Na tylnabelka.com znajdziesz jedną z firm, która zajmuje się profesjonalnym regenerowaniem tylnych belek we francuskich modelach samochodów. Jeśli zależy Ci na komforcie i bezpieczeństwie jazdy, dobrze zadbaj o stan techniczny swojego pojazdu.

Dodano: 14-11-2018
Autor: Róża Woźniak
Źródło:
https://tylnabelka.com/
https://autokult.pl/27846,co-to-jest-belka-skretna
https://warsztat.pl/artykuly/af-regenerowana-tylna-belka-os-skretna,50017


Dodaj komentarz


Dnia 2018-07-12 11:29:14 Artur Stolarski napisał:
Naprawa błyskawiczna. Serwis działa jak należy a jakość ich usług jest nienaganna
Ocena: 4

Również W Pobliżu: